Przejdź do treści

Stanowisko do odmuchiwania sprężonym powietrzem

W wielu procesach technologicznych występuje konieczność odmuchania elementów w celu usunięcia zgromadzonego na nich pyłu.

Najczęściej odmuchiwanie przeprowadza się sprężonym powietrzem.

Dynamika tego procesu powoduje znaczne zapylenie na stanowisku pracy.

Proponowany odpylacz podciśnieniowy, pulsacyjny ze zpecjalną komorą do prowadzenia procesu odmuchiwania znakomicie poprawia warunki pracy.

Również sam proces odmuchiwania elementów jest wydajniejszy, sprawniejszy i dokładniejszy.

 

Na przykładowym zdjęciu pokazano proces odmuchiwania przy produkcji gitar.

 

Oferujemy wykonanie tego typu stanowisk dostosowanych do produkowanych elementów.

 


Odpylacz do ploterów frezujących

Odpylacz do ploterów frezujących typu MULDER 3N (pobierz rysunek) cechuje się bardzo wysokim podciśnieniem, które umożliwia obsługę pojedynczej ssawy plotera, nawet przy dużych rozmiarach stołu roboczego.

W odpylaczu zastosowano wentylator z silnikiem o częstotliwości 100 Hz, zasilanym poprzez przetwornik, co umożliwia płynną regulację obrotów wentylatora aż do 5200 1/min.

 

Regulacja ta odbywa się w pełni automatycznie, bez potrzeby ingerencji obsługi. 

 

Odpylacz jest typu podciśnieniowego, z dwoma filtrami nabojowymi i komorą wstępnej separcji odpadu.

 

Trzy zbiorniki na odpad połączone z odpylaczem zasuwami ręcznymi, umożliwiają ewakuację odpadu bez przerw w pracy odpylacza i tym samym przerw w pracy plotera frezującego.

 

Chętnie odpowiemy na ewentualne pytania. 


Transport odpadów papieru toaletowego i ręczników

Podczas konfekcjonowania papieru toaletowego lub ręczników papierowych powstają odpady, które są najczęściej ewakuowane z przestrzeni piły przy pomocy krótkiego przenośnika taśmowego.

Dalszy odbiór odpadu często prowadzony jest ręcznie, co niepotrzebnie zajmuje czas obsłudze piły, jest kłopotliwe, nie zawsze możliwe, często prowadząc do chwilowego nadmiernego gromadzenia się odpadu.

Rozwiązaniem jest transport pneumatyczny odpadu do oddalonego kontenera lub prasy.

AEROTECH projektuje, produkuje, dostarcza i montuje tego typu instalacje dospasowane do indywidualnych potrzeb Klienta.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.


Cięcie profili aluminiowych

 

 

 

Przy cięciu profili aluminiowych przecinarką tarczową z użyciem chłodziwa otrzymujemy wióry mokre. Aby skutecznie odciągnąć odpad powstający podczas cięcia należy zastosować urządzenie odciągowe o znacznym podciśnieniu, gdyż wióry mokre kleją się i zbrylają. Opracowana konstrukcja odpylacza OWP-1AL (pobierz rysunek) o podciśnieniu dyspozycyjnym 2500 Pa pozwala skutecznie odciągnąć mokre wióry aluminiowe z przestrzeni roboczej przecinarki.

Odpylacz posiada dwa stopnie filtracji:

  • pierwszy separuje mokre wióry w cyklonie ze skutecznością 95 %,
  • drugi stopień filtracji stanowi filtr nabojowy o dużej powierzchnii 11 m2 wykonany z poliestru antyelektrostatycznego.

Wióry zbierane są do beczek o pojemności 30 litrów każda. Beczki te należy opróżniać okresowo, ręcznie, podczas przerwy w pracy odpylacza.

Na czas postoju odpylacza należy zapewnić jego przewietrzanie w celu wyprowadzenia do atmosfery wodoru, który może gromadzić się w przestrzeni odpylacza. Odpylacz wyposażono w odpowiednie króćce dla realizacji odpowietrzania. 

 

Zaleca się umieścić odpylacz w odrębnym pomieszczeniu.

Podłączenie odpylacza do przecinarki realizować za pomocą stalowych rur i kształtek, a samo podłączenie do maszyny można wykonać przy użyciu przewodu elastycznego z poliuretanu zbrojonego stalową spiralą.

 

Parametry odpylacza:

  • wydatek 1450 m3/h,
  • spiętrzenie dyspozycyjne 2500 Pa,
  • moc silnika 3,0 kW
  • powierzchnia filtracji 11 m2

Zainteresowanych odpylaczem serdecznie zapraszamy do kontaktu.


Zapamiętaj mnie (90 dni)